Mesto o krok bližšie k občanom

Ako skupina občanov sme na základe našich profesných znalostí a skúseností rozhodli pripraviť materiál, ktorým by sme radi pomohli mestu Galanta pri zavedení moderného a efektívneho portálu pre riešenie podnetov od občanov nášho mesta.

Na základe viacerých diskusií a osobných stretnutí sme dospeli k záveru, že momentálne na trhu najlepším a pre Galantu najvhodnejším riešením by bolo zapojenie sa do bezplatného programu „Odkaz pre starostu„, ktorý vytvoril a bezplatne spravuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť.

Na základe nášho výskumu a tiež na základe osobných konzultácií priamo so zástupcami portálu sme vytvorili prehľadný materiál, ktorý obsahuje základné informácie, ktoré veríme budú pre zástupcov mesta podnetné a vzbudia v nich záujem dozvedieť sa viac.

Dnes 30.7.2015 sme s výstupmi tejto našej práce oslovili zastupujúcu prednostka MsÚ Luciu Galambosovú, pána primátora Petra Pašku a viceprimátora Zsolta Takácsa a požiadali ich o osobné stretnutie, na ktorom by sme im detailnejšie vysvetlili:

  • prečo si myslíme, že naše mesto takýto portál potrebuje
  • prečo je v súčasnej situácii „Odkaz pre starostu“ najvhodnejším riešením
  • aké kroky sú potrebné na zapojenie sa a budúce úspešné fungovanie tohto portálu.

Veríme, že aj na základe viacerých vyjadrení či už na FB alebo na mestských zastupiteľstvách, je mesto takejto myšlienke naklonené, našu iniciatívu uvíta a spoločne sa nám podarí urobiť niečo nového v prospech Galanty a jej občanov. O ďalšom priebehu budeme informovať.

Pracovný team v zložení Martin Bača (OZ Myšlienka), Radovan Slíž (Bez okolkov) a v spolupráci s Miroslavom Klobučnikom (ZOMOS Galanta) a p.Milanom Ščepkom

<Príloha: materiál na stiahnutie – GALANTA_Par krokov ku startu_portalu_na_podnety.pdf >

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *