GRÓF ESTERHÁZY V GALANTSKOM KAŠTIELI

Esterhazy2        Esterhazy1

Pre návštevníkov kaštieľa, turistov a obyvateľov Galanty sme pripravili prekvapenie – od dnešného dňa sa v priestoroch neogotického kaštieľa v Galante môžte odfotiť ako skutočný Esterházy!

Nechali sme sa inšpirovať podobnými turistickými atrakciami a na základe dobovej maľby grófa Pála Antala Esterházyho z roku 1852 sme v spolupráci s galantskou firmou Multimedia, s.r.o. pripravili takúto zaujímavosť aj pre náš kaštieľ.

Maketu sme darovali kaštieľu a OZ NKGA, počas trhov ju nájdete na prvom poschodí v balkóniku a odteraz sa bude natrvalo nachádzať v kaštieli, aby si každý návštevník kaštieľa mohol vyhotoviť takúto zaujímavú pamiatku do svojho fotoalbumu.

Symbolickú prvú foto ako gróf Esterházy si vyhotovil viceprimátor Zsolt Takáč ako zástupca OZ NKGA i mesta Galanta.

Prajeme vám veľa zábavy pri fotení 🙂


AKTUALIZÁCIA 19.8.2015

PREDSTAVUJEME VÁM GRÓFA FELIXA ESTERHÁZYHO – VÍŤAZA FOTOSÚŤAŽE

13. augusta na začiatku XXXI. ročníka Galantských trhov sme vyhlásili fotosúťaž o najvernejšie aj najkreatívnejšie vyobrazenie grófa Esterházyho. A máme víťaza – stal sa ním 4-ročný Felix (hoci za maketou sa dômyselne ukrývala aj Klaudia Pivková) a ako odmenu dostal od nás vďaka OZ NKGA tričko s vyobrazením kaštieľa, magnetku i kľúčenku a ako bonus malý záchranársky vrtuľník, keďže ten ktorý si kúpil počas trhov sa kdesi počas trhov stratil. Ďakujeme !

winner IMG_1313 IMG_1319

 

Poďakovanie tiež patrí všetkým, ktorí nám pomohli túto myšlienku zrealizovať – Zsolti Takáč z OZ NKGA, Tibor Gazsó z Multi-media, s.r.o. a chlapci z Javorinskej nábytkovej dielne Tibor a Karol.

2 thoughts on “GRÓF ESTERHÁZY V GALANTSKOM KAŠTIELI

  • Je to pekný nápad, v Galante sme ešte neboli, tak sa prídem pozrieť.Neviem, v akom stave je kaštieľ, ale podľa toho, čo je vidieť na prezentovanej fotke, asi nič moc.Ale určite prídeme.

    • Kaštieľ prešiel za posledný rok veľkými zmenami, určite odporúčame návštevu – južná veža má novú vyhliadkovú vežu a v severnom krídle je nová kaviareň s vinárňou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *