Vianočný Charitatívny Koncert

Vianočný Charitatívny Koncert – podujatie, kde sa to celé vlastne začalo. Práve na tomto podujatí sa totiž kedysi na jeseň 2008 po prvýkrát dala dokopy partia mladých nadšencov a rozhodli sa usporiadať skromný vianočný koncert v priestoroch katolíckeho kostola sv. Štefana Kráľa spojený s finančnou zbierkou pre našich prvých obdarovaných – Domov Sociálnych Služieb v Galante. Prípravy napredovali, prvé kroky boli náročné a my sme aj s menšími obavami očakávali, ako túto myšlienku ľudia v Galante prijmú.

Avšak mimoriadne pozitívne ohlasy z tohto podujatia a radosť obdarených detí bola pre nás veľkou inšpiráciou – ten večer v nás zasial čosi nové, čosi čo pokračuje dodnes, napĺňa nás aj napriek občasným prekážkam odhodlaním a dodáva nám odvahu pokračovať v začatej tradícii.

 

A tak sa naďalej už po mnohé roky stretávame a svojpomocne pripravujeme program, vyrábame kulisy, počas vianočných sviatkov zdobíme sálu Mestského Kultúrneho Strediska v Galante a snažíme sa vniesť pravého ducha Vianoc v podobe nezištnej pomoci. Za tie roky nás svojou prítomnosťou na koncerte podporili mnohí významní umelci – herci národného divadla Ján Gallovič a Štefan Bučko, hudobní virtuózi Richard Rikkon a Slavo Repašský a špičkoví speváci ako Mirka Partlová, Dominika Richterová, Lukáš Adamec a Paľo Drapák z Metalindy.  Do organizácie tohto koncertu sa každoročne zapájajú aj desiatky mladých ľudí z Galanty, ktorí nezištne nacvičujú a pomáhajú vo dne v noci  počas Vianoc.

Vstup na náš koncert je vždy zdarma a výťažok z koncertu, pozostávajúci z finančných darov hostí , je vždy do posledného centu venovaný organizácii, ktorá to veľmi potrebuje.

Viac sa o koncerte môžte dočítať na našej webstránke www.vchk.sk

  

 Na koncerte dňa 27.12.2018 sa koná verejná zbierka č. 202-2018-013598.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *